aminmanzare tag:http://aminmanzare.mihanblog.com 2020-08-01T00:13:48+01:00 mihanblog.com طالع بینی 2013-08-08T19:15:43+01:00 2013-08-08T19:15:43+01:00 tag:http://aminmanzare.mihanblog.com/post/473 amin rahsepar از 3 نفر هرگز متنفر نباش :فروردینی ها، مهری‌ها، اسفندی ها... چـون بهتـرینن3 نفر رو هرگز نرنجون:اردیبهشتی ها ، تیری ها ، دی ماهی ها... چـون صادقن3 نفر رو هیچوقت نذار از زندگیت برن:شهریوری‌ ها ، آذری‌ ها ،آبانی ها ... چـون به درد دلت گوش میدن3 نفر رو هرگز از دست نده:مرداد ی ها ، خرداد ی ها ، بهمنی ها... چـون دوست ِ واقعی ان
از 3 نفر هرگز متنفر نباش :
فروردینی ها، مهری‌ها، اسفندی ها

... چـون بهتـرینن

3 نفر رو هرگز نرنجون:
اردیبهشتی ها ، تیری ها ، دی ماهی ها

... چـون صادقن

3 نفر رو هیچوقت نذار از زندگیت برن:
شهریوری‌ ها ، آذری‌ ها ،آبانی ها 

... چـون به درد دلت گوش میدن

3 نفر رو هرگز از دست نده:
مرداد ی ها ، خرداد ی ها ، بهمنی ها

... چـون دوست ِ واقعی ان
نگاره: ‏از 3 نفر هرگز متنفر نباش :
فروردینی ها، مهری‌ها، اسفندی ها

... چـون بهتـرینن

3 نفر رو هرگز نرنجون:
اردیبهشتی ها ، تیری ها ، دی ماهی ها

... چـون صادقن

3 نفر رو هیچوقت نذار از زندگیت برن:
شهریوری‌ ها ، آذری‌ ها ،آبانی ها 

... چـون به درد دلت گوش میدن

3 نفر رو هرگز از دست نده:
مرداد ی ها ، خرداد ی ها ، بهمنی ها

... چـون دوست ِ واقعی ان‏
]]>
جملات زیبای الهام بخش برای زندگی 2013-04-14T19:01:52+01:00 2013-04-14T19:01:52+01:00 tag:http://aminmanzare.mihanblog.com/post/472 amin rahsepar جملات زیبای الهام بخش برای زندگیبرای دیدن ادامه جملات بروی ادامه مطلب کلیک کنید نظریادتون نره ممنون
جملات زیبای الهام بخش برای زندگی
تا بارگزاری کامل تصاویر کمی صبر کنید

گروه اینترنتی خورشید - khorshidgroup.org

گروه اینترنتی خورشید - khorshidgroup.org


برای دیدن ادامه جملات بروی ادامه مطلب کلیک کنید 
نظریادتون نره ممنون
]]>
ین 90 عادت خوب را می توانید داشته باشید! 2013-04-14T18:41:24+01:00 2013-04-14T18:41:24+01:00 tag:http://aminmanzare.mihanblog.com/post/471 amin rahsepar ین 90 عادت خوب را می توانید داشته باشید!با همه رک و راست باشید . شاید اول برایتان سخت باشید ولی پس از مدتی خواهید فهمید که رودربایستی و حیای بیش از حد در گفتار و عمل میتواند موجب گرفتاری و حتی شرمساری شما شود.باحیا باشید. داشتن حیا یا پیششرمی تا حدودی میتواند مانع از برخی مشکلات احتمالی و شرمساری عمومی شما در زندگی شود. البته حیا به معنی گوشه نشینی و فرار از جمع اصلا خوب نیست.کتاب بخوانید.  میگویند کتاب غذای روح است. عادت به کتاب خواندن به تدریج روح شما را جلا
ین 90 عادت خوب را می توانید داشته باشید!

 1. با همه رک و راست باشید . شاید اول برایتان سخت باشید ولی پس از مدتی خواهید فهمید که رودربایستی و حیای بیش از حد در گفتار و عمل میتواند موجب گرفتاری و حتی شرمساری شما شود.
 2. باحیا باشید. داشتن حیا یا پیششرمی تا حدودی میتواند مانع از برخی مشکلات احتمالی و شرمساری عمومی شما در زندگی شود. البته حیا به معنی گوشه نشینی و فرار از جمع اصلا خوب نیست.
 3. کتاب بخوانید.  میگویند کتاب غذای روح است. عادت به کتاب خواندن به تدریج روح شما را جلا میدهد و تاثیرات آن را خیلی زود در خود احساس خواهید کرد. همینطور سعی کنید به خواندن پست های وبگاه ایرانآتا عادت کنید!
 4. اعتماد بنفس بالا داشته باشید. این عادت در شما باعث خواهد شد تا در مقابله با چالشهای زندگی خود عقب ننشینید و در راه موفقیت با اقتدار قدم بردارید.
 5. صادق باشید. عادت کنید که هرگز دروغ نگویید. نتیجه این عادت بزرگ را در رفتار و باور اطرافیانتان خواهید دید. همچنین راستگویی و صداقت آرامشبخش زندگی شما خواهد بود. پیامبر اسلام گفته اند: "کسی که راستگو باشد در زندگی خود، احساس آرامش میکند و از چیزی ترس ندارد"
 6. بامرام و بامعرفت باشید. یکی از عادت های بزرگی است که میتوانید در خود پرورش دهید. دوستی هایی زیبا هستند که در آنها معرفت جاری باشد و بوق نیچه: "هر جا درخت معرفت است، همانجا بهشت است "
 7. خوبیها را از یاد نبرید. داشتن خاطرات خوب در ذهن شما همیشه در تصمیم گیری ها به شما کمک خواهد کرد.
 8. عصبانی نشوید و خونسرد باشید و در موقع عصبانیت تصمیم نگیرید. بسیاری از اشتباهات بشر نتیجه عصبانیت ها است. با غلبه بر عصبانیت خود لذت شیرین آن را پس از رفع عصبانیت تان خواهید چشید!
 9. همیشه خوشرو و خنده رو باشید.  البته اخم و ترشرویی در مواقعی مورد نیاز است. اما این دلیلی نمیشود که شما همیشه سردمنش باشید!
 10. ارزش دوستان خود را بدانید. سعی کنید ارزش دوستانتان را قبل از آنکه آنها را از دست بدهید بدانید. به یاد داشته باشید که یک دوست حقیقی از مال و شهرت و افتخاراتی که بدست میآورید بهتر است.
 11. حوصله و صبر داشته باشید و تحمل تان را بالا ببرید. این گفته میکل آنژ که میگوید همه استعداد نقاشی دارند ولی خیلی ها حوصله آن را ندارند، شاید توضیح کافی برای این عادت بزرگ باشد.
 12. وسط حرف دیگران نپرید. یکی از نشانه های احترام به دیگران گوش کردن به حرف های آنهاست. هیچگاه میان حرف افراد حرف نزنید.
 13. به گلدان ها آب بدهید. داشتن گل طبیعی در خانه و آب دادن به آن شاید هفته ای نیم ساعت از وقت شما را بگیرد. اما تاثیری که بر شما میگذارد بسیار بیشتر از آن ارزش دارد.
 14. به همسایه سلام کنید سعی کنید با همسایه های خود روابط خوبی داشته باشید. یک ضرب المثل آفریقایی بیان میکند که رفتار خوب تو با همسایه از او یک همسایه خوب میسازد.
 15. مهربان باشید.  با همه همانند یک کودک رفتار کنید و مهر خود را از کسی دریغ نکنید. حتی یک قاضی هم گرجه در داوری باید دنبال واقعیت باشد ولی این دلیلی بر آن نمیشود که با طرفین مهربان نباشد.
 16. فعال باشید.  از سستی بپرهیزید و سعی کنید بیشتر فعالیت کنید.
 17. پدر و مادر خود را در آغوش بگیرید. به آنها احترام بگذارید و سعی کنید هر روز بهتر از دیروز با آنها رفتار کنید. پیامبر اسلام گفته اند: نیکی به پدر و مادر عمر را زیاد کرده و جایگاه برتری در بهشت برای مومن ایجاد میکند.
 18. بیشتر حمام و نظافت کنید. هیچگاه در پاکیزگی و نظافت شخصی سستی نکنید و سعی کنید همیشه تمیز و مرتب باشید.
 19. برنامه ریزی داشته باشید و از آن پیروی کنید. داشتن برنامه به نظم دادن کارهایتان و در نتیجه موفقیت شما کمک می کند. + 2 لیست طلایی برای مدیریت زمان
 20. مسئولیت پذیر باشید. از مسئولیت ها فرار نکنید و البته هر مسئولیتی را قبول نکنید.
 21. کم حرف باشید. کم حرفی همیشه خوب نیست ولی پرحرفی بسیاری اوقات بد است! حتی اگر کسی را نصیحت میکنید از پرحرفی اجتناب کنید تا نصیحت شما کارایی خود را از دست ندهد.
 22. نیمه پر لیوان را ببینید. بدبین ها به بهشت نمیروند! سعی کنید بیشتر واقع بین باشید و حتی کمی خوشبین. سعی کنید منطقی باشید.
 23. موج سوار نباشید. ورزش موجسواری خوب است اما سوارشدن بر دیگر موج های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و ... چندان خوشایند نیست.
 24. مسواک بزنید. ارزش دندان های سالم را وقتی میفهمید که یکی از دندان هایتان خراب شود. سلامتی هریک از اعضای بدن در سلامت عمومی کل بدن موثر هستند. پس مسواک زدن را یک عادت برای خود کنید.
 25. به مواد غذایی که میخورید، توجه کنید. غذای سالم بخورید و توصیه های تغذیه ای را جدی بگیرید.
 26. هوای همسر خود را داشته باشید. به صحبت های همسر خود با دقت گوش دهید و به او احترام بگذارید و سعی کنید همیشه همسر شادی داشته باشید.
 27. جنبه داشته باشید! گاهی رفتارهای ناپسندی را میبینید، اما سعی کنید آن رفتار را از جنبه ای دیگر پرسش و پاسخ.
 28. جدی باشید.  گاهی جدی بودن میتواند کمک حال شما در فعالیت هایتان باشد، اما لبخند را از یاد نبرید.
 29. به دیگران کمک کنید. 
 30. نظرات مخالف را تحمل کنید و به یاد داشته باشید که همیشه هحق با شما نیست و احتمال دارد اشتباه کنید.
 31. در کارهایتان دقت کنید سعی کنید کارهایی را که انجام میدهید با دقت انجام دهید و بر روی فعالیتی که انجام میدهید تمرکز کنید.
 32. قبل از ورود به جایی در بزنید.
 33. با دهن پر، حرف نزنید.
 34. اگر کسی به تلفنی که به او میکنید جواب نداد، پشت سرهم به او زنگ نزنید. یا دوست ندارد گوشی را بردارد و یا کار دیگری دارد!
 35. خوب بخوابید. با داشتن خواب خوب و در زمان و مدت مناسب برای روز خوبی با عادت های خوب آماده شوید. توصیه های خواب خوب را جدی بگیرید!
 36. خوش قول باشید. کسی دوست ندارد از آدم بدقول قولی بگیرد و در نتیجه منزوی میشوید.
 37. حسادت نکنید.  که خوب گفته اند: حسود هرگز نیاسود! البته حسادت در خوبی ها و عادات خوب پسندیده است.
 38. دنیا را سخت نگیرید و حریص نباشید. 
 39. ببخشید. آنتونی رابینز جمله ای دارد با این محتوا که هرچه بیشتر ببخشید، بیشتر دریافت میکنید. بخشش عادتی است که همه ادیان الهی و غیرالهی به آن توصیه کرده اند.
 40. کسی را مسخره نکنید.  در حقیقت کسی که مسخره خواهد شد خود شما هستید!
 41. باسلیقه باشید. شاید بگویید این چیزی ذاتی است، اما به یاد بیاورید که جهان ما قانون مند است و ما جزئی از این جهان هستیم. نکات و ترفندهایی وجود دارند که خلق و خوی شما را دگرگون خواهند کرد. اجازه دهید ذوقتان خودش را نشان دهد.
 42. مسائل رو پیچیده نکنید. همیشه راهکار مناسب در ساده ترین هاست. راستی میدانید تیغ اوکام چیست و به چه کار می آید؟
 43. سرمایه گذاری کنید. عادت هایی چون ولخرجی را از خود دور کنید و شروع به سرمایه گذاری کنید. هدیه ای برای دوست خود بخرید و یا برای نامزدتان گلی بخرید. به سرمایه گذاری در بانک نیز فکر کنید.
 44. در رانندگی حق تقدم را رعایت کنید و برای عابرهای پیاده ترمز کرده و اجازه دهید تا رد شوند.
 45. خاکی باشید ولی کسی را خاکی نکنید. در روابط خود با دیگران تواضع داشته باشید ولی سعی نکنید از بزرگی کسی بکاهید.
 46. تقلب نکنید. هرگز تقلب نکنید و مطمئن باشید که تقلب یک راهکار نیست.
 47. اصراف نکنید. مصرف بیجا و هدر دادن منابعی که دیگر انسان ها هم دوست دارند از آن استفاده کنند و شاید حقی در آن دارند کاری است که نباید کسی به انجام آن راضی باشد.
 48. پشت سر کسی حرف نزنید. عیب و ایراد افراد را سعی کنید به خود آنها بگویید تا اینکه به کس دیگری بگویید. احتمالا گفته شما دیر یا زود به گوش او خواهد رسید.
 49. فضولی نکنید. عادت کنید که در کارهایی که به شما مربوط نیست و از شما کمکی خواسته نمیشود فضولی نکنید.
 50. تقدیر الهی را قبول کنید. اما به یاد داشته باشید که شاید تقدیر الهی خواسته های شما و جستجو هایتان باشد.
 51. کار امروز را به فردا نسپارید.
 52. به خدا توکل کنید. توکل و امید به نیروی ماورای همه انسان ها و مشکلات شما را در انجام کارهایتان کمک میکند.
 53. هیچ وقت ناامید نشوید. عادت کنید در برابر مشکلات ناامید نشوید. وقتی ناامید میشوید به این فکر کنید که تا پیروزی قدمی بیش نمانده است.
 54. مزاحمت ایجاد نکنید. هیچ کس دوست ندارد دیگران مزاحمتی برای او ایجاد کنند. پس شما هم سعی کنید مزاحم کسی نشوید.
 55. سیگار نکشید، فحش ندهید، با غریبه ها لاس نزنید. و توصیه هایی از این دست را جدی بگیرید.
 56. جواب بدی را با خوبی بدهید. تو نیکی میکن و در دحجله انداز، که ایزد در بیابانت دهد باز.
 57. آدم خودتعریفی نباشید. خوبی ها و بدی های شما را همه می بینند و نیازی نیست از خودتان تعریف کنید. اما این دلیلی بر این نمیشود که از توصیه خوبی ها به دیگران بپرهیزید.
 58. پرتوقع نباشید. از دیگران توقع زیادی نداشته باشید.
 59. در مورد دیگران زود قضاوت نکنید. وبا قضاوت هایی که درباره دیگران میکنید با آنها رفتار نکنید.
 60. ورزش کنید. عادت کنید هر روز حداقل نیم ساعت ورزش کنید. این 5 حرکت ورزشی رو یاد بگیرید. و از نرم افزارهای ورزشی استفاده کنید.
 61. از افراد بددهن دوری کنید. با افرادی معاشره کنید که صفات خوب خوشون رو به شما منتقل کنند.
 62. وبلاگ بنویسید. روزنوشت داشته باشید. این کار به شما کمک میکنه که هر روز بهتر از دیروز باشید.
 63. فیلم های خوب ببینید.  فیلم های خوب همیشه چیزی برای یاد دادن به شما دارند. فیلم های ایرانی خیلی هایشان خوب هستند.
 64. روزی چند تا لغت بیگانه یاد بگیرید.  سعی کنید زبان جدیدی یاد بگیرید.
 65. کالای ایرانی بخرید. با خرید کالای ملی به اقتصاد کشورتون کمک کنید.
 66. دیندار باشید. هدف داشته باشید. اگر خودتان را مسلمان میدانید، مانند یک مسلمان رفتار کنید و اگر مسحی هستید، مانند یک مسیحی رفتار کنید. اما اگر انسان هستید به سوی حق حرکت کنید.
 67. شعار ندهید عمل کنید سعی کنید به جای شعار دادن عمل کنید.
 68. باور دیگران را گرامی بدارید.  به باورها و اعتقادات دیگران احترام بگذارید. در این صورت است که به باورهای شما احترام خواهند گذاشت.
 69. سفر کنید. در سفر شما تجربیات زیادی بدست خواهید آورد. سفر کنید و از سفرکردن لذت ببرید.
 70. خوش اخلاق باشید.
 71. به حقوق حیوانات نیز احترام بگذارید.
 72. روحیه تحقیق و کاوش داشته باشید. هر چیزی را به راحتی باور نکنید و باز هم آدم منطقی باشید.
 73. به دنیای اطراف تون بیتوجه نباشید. به دنیای اطرافتان توجه کنید تا دنیا هم به شما توجه کند.
 74. در خاموشی کمک کنید. اهل ریا و تزویر نباشید.
 75. بیکار نباشید. کار کنید و اهل کار باشید. چالش ها رو به فرصت تبدیل کنید و به دیگران هم کمک کنید تا کار کنند. افکار کارآفرینانه داشته باشید.
 76. اختلاف سلیقه ها را عادی بپندارید. در دوستی ها روی نکات مثبت تمرکز کنید و اختلاف سلیقه ها را جدی نگیرید. البته این اختلاف سلیقه ها خود میتوانند موجب پیشرفت گروه ها شوند.
 77. زودتر از خواب بیدار شوید. سحر خیزی فواید زیادی بر روح و ذهن شما خواهد گذاشت. انرژی شما افزایش میابد و وقت بیشتری برای کارهای مفید خواهید داشت.
 78. صبحانه بخورید. خوردن صبحانه را فراموش نکنید. اینجا درباره دلایل پزشکی برای خوردن صبحانه بیشتر بخوانید.
 79. به طبیعت بروید. از اوقات فراغت خود برای بودن در کنار طبیعت استفاده کنید.
 80. برای خانواده تان وقت بگذارید. آنقدر در کارهایتان غرق نشوید که خانواده تان را از یاد ببرید. همیشه زمانی برای با خانواده بودن داشته باشید.
 81. روز خود را مرور کنید. آخر روز اینکه امروز چه کاری انجام داده اید را مرور کنید. آیا از رفتارهای خودتان راضی بودید؟ آیا فردا دوباره این کارها را انجام خواهید داد؟
 82. به کسانی که دوستشان دارید ابراز علاقه کنید. بدون ابراز علاقه و بدون گفتن دوستت دارم شما فرصت به یاد آوردن دوست داشتن ها و احساساتتان را از دست میدهید.
 83. تعارفات زیاد را کنار بگذارید.
 84. درصورت انجام اشتباهی زود عذرخواهی کنید.
 85. لیست تهیه کنید برای شرایطی که در آنها قرار میگیرید لیست تهیه کنید و نقاط مثبت و منفی خودتان را در آن بنویسید.
 86. لباس هایتان را مرتب کنید. از بیرون که به خانه میآیید به جای اینکه لباسلباس هایتان را پخشوپلا کنید بهتر است مرتبشان کنید، تا بعدا که خواستید به جای دیگری بروید وقت تان تلف نشود.
 87. رازدار باشید.
 88. ساده باشید.
 89. کارها را نیمه تمام نگذارید.
 90. تعادل رو در همه امور رعایت کنید. نه افراط کنید و نه تفریط. همیشه حفظ تعادل بهترین است.
 91. یاد بدهید. دانسته هایتان را به دیگران نیز انتقال دهید. برای شروع بهتر است همین حالا به جمع نویسندگان وبگاه ایران آتا بپیوندید.
 92. عادت های خوب دیگران را یاد بگیرید.
]]>
این چی و چی رو باهم قاطی میکنه؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟! 2013-03-28T18:53:30+01:00 2013-03-28T18:53:30+01:00 tag:http://aminmanzare.mihanblog.com/post/470 amin rahsepar این چی و چی رو باهم قاطی میکنه؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!  این چی و چی رو باهم قاطی میکنه؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!
http://www.taknaz.ir/upload/69/0.742348001342351143_taknaz_ir.gif 

]]>
این نوعی از مدل موهای جدید 2013-03-28T18:08:38+01:00 2013-03-28T18:08:38+01:00 tag:http://aminmanzare.mihanblog.com/post/469 amin rahsepar این نوعی از مدل موهای جدید   برای دیدن عکسها بروی ادامه مطالب کلیک کنید نظر یادتون نره ممنون سال نوع مبارک این نوعی از مدل موهای جدید 

 
http://uploadtak.com/images/q995_downloadbgmnvm.jpg 
http://uploadtak.com/images/v2826_downloadcbhbh.jpg

برای دیدن عکسها بروی ادامه مطالب کلیک کنید 
نظر یادتون نره ممنون سال نوع مبارک
]]>
عکس های جدید بازیگران زن 2013-03-28T17:04:22+01:00 2013-03-28T17:04:22+01:00 tag:http://aminmanzare.mihanblog.com/post/468 amin rahsepar عکس های جدید بازیگران زنبرای دیدن عکسها بروی ادامه مطلب کلیک کنید نظر یادتون نره ممنون سال نو مبارک عکس های جدید بازیگران زن

جدید ترین عکس های شراره رخام در سال جدید


عکس جدید اناهیتا نعمتی و تینا اخوند تبار

برای دیدن عکسها بروی ادامه مطلب کلیک کنید 
نظر یادتون نره ممنون سال نو مبارک 
]]>
تصاویر فوق العاده زیبا از لحظه لقاح تا تولد كودك 2013-03-19T08:20:59+01:00 2013-03-19T08:20:59+01:00 tag:http://aminmanzare.mihanblog.com/post/467 amin rahsepar تصاویر فوق العاده زیبا از لحظه لقاح تا تولد كودكاین عکس های باورنکردنی با استفاده از دوربین های معمولی مجهز به لنز ماکرو و همچنین میکروسکوپ الکترونی گرفته شده است.لینارت نیلسون (Lennart Nilsson) دوازده سال از عمر خود را صرف تهیه تصاویری از رشد نوزاد درون رحم کرد. این عکس های باورنکردنی با استفاده از دوربین های معمولی مجهز به لنز ماکرو و همچنین میکروسکوپ الکترونی گرفته شده است. در این تصاویر مراحل رشد نوزاد از ابتدای لقاح تا کامل شدن جنین و تبدیل به یک نوزاد را می بینیم.برای دیدن به روی ادامه مطل تصاویر فوق العاده زیبا از لحظه لقاح تا تولد كودك

لقاح تا تولد


این عکس های باورنکردنی با استفاده از دوربین های معمولی مجهز به لنز ماکرو و همچنین میکروسکوپ الکترونی گرفته شده است.


لینارت نیلسون (Lennart Nilsson) دوازده سال از عمر خود را صرف تهیه تصاویری از رشد نوزاد درون رحم کرد. این عکس های باورنکردنی با استفاده از دوربین های معمولی مجهز به لنز ماکرو و همچنین میکروسکوپ الکترونی گرفته شده است. در این تصاویر مراحل رشد نوزاد از ابتدای لقاح تا کامل شدن جنین و تبدیل به یک نوزاد را می بینیم.

برای دیدن به روی ادامه مطلب کلیک کنید 

نظریادتون نره ممنون

]]>
عکس : یک خطای دید بی نظیر! 2013-03-13T20:34:39+01:00 2013-03-13T20:34:39+01:00 tag:http://aminmanzare.mihanblog.com/post/466 amin rahsepar                                                                      عکس : یک خطای دید بی نظیر!                                                                      عکس : یک خطای دید بی نظیر!


عکس : یک خطای دید بی نظیر!
]]>
نوروز به روایت تهرانی های قدیم: اگر عید 4شنبه باشد چه اتفاقاتی رخ می دهد! 2013-03-13T20:17:48+01:00 2013-03-13T20:17:48+01:00 tag:http://aminmanzare.mihanblog.com/post/465 amin rahsepar نوروز با همه آداب و رسومی که دارد، در فرهنگ عامه پر از تبصره و قاعده و قانون است. این که سال از کدام روز هفته شروع شود، مقارن با نام کدام حیوان باشد، غذای لحظه سال تحویل چه باشد و رخت و لباسش چه، همه در خرافه های عامیانه تهران قدیم تعریف و تفسیر دارند.جعفر شهری در کتاب طهران قدیم خرافه های نوروزی را اینطور روایت می کند:اگر روز اول آن شنبه باشد: در آن سال حال مردم سخت باشد و رنج و غم و مشقت و دشواری بسیار باشد و گفت و گوی و زد و خورد و خ نوروز با همه آداب و رسومی که دارد، در فرهنگ عامه پر از تبصره و قاعده و قانون است. این که سال از کدام روز هفته شروع شود، مقارن با نام کدام حیوان باشد، غذای لحظه سال تحویل چه باشد و رخت و لباسش چه، همه در خرافه های عامیانه تهران قدیم تعریف و تفسیر دارند.

جعفر شهری در کتاب طهران قدیم خرافه های نوروزی را اینطور روایت می کند:

اگر روز اول آن شنبه باشد: در آن سال حال مردم سخت باشد و رنج و غم و مشقت و دشواری بسیار باشد و گفت و گوی و زد و خورد و خصومت زیاد باشد و میان سلاطین و رعایا اختلاف و منازعه بسیار باشد. اما غله نیكو باشد و انگور نیكو بود و انجیر را آفت رسد و سیل و طغیان بسیار باشد سلطان بزرگی یاغی شود و پادشاهان و امیران و بزرگان زیاد تلف شوند و از جمله چهار پایان و دواب را سیل و طوفان از میان بردارد و فتنه و آشوب بالا گیرد و بر رعایا بدتر گذرد و در فصل بهار آشوب و ناامنی در عراق باشد. اما دیار ماوراء النهر ایمن باشد و در هندوستان بلای آسمانی رسد و در حدود عراق پارسایی به حكومت نشیند و مار و ملخ و مور و زنبور و كك و مگس بسیار شود و در بلاد طبرستان آشوب شود و از بهار تا فصل خزان هوا بی اعتبار باشد و در تابستان باران های بی هنگام ببارد و حال اهل صلاح میانه بود و سحر و جادو میان مردم رواج شود و نیشكر را اآفت رسد و در فارس مرگ و آبله بسیار باشد و در روم گوسفندان را آفت رسد و آخر سال نرخ ها گران گردد و میان مردان و زنان ناسازگاری افتد و عشق بازی و مهر و مودت اندك گردد و حال كوه نشینان و محصول پنبه نیكو بود.

اگر اول نوروز به یكشنبه افتد: كار پادشان و بزرگان نیكو باشد و فراخی و نعمت و ارزانی بود اما سباع و دزد بسیار شود و باران و تگرگ بسیار بارد و غله و میوه فراوان باشد و مردمان را از یكدیگر خیر و منفعت رسد و تابستان آن گرم و زمستانش معتدل باشد و رغبت مردم به علم و دانش و تعلیم و تربیت زیاد گردد و حال معلمان و استادان خوش شد و روئیدنی ها به ثمر رسند و كار دیم و دیم كاران نیكو بود و بزرگان و دولتمردان را خوش گذرد و غرور و كبر و مناعت در میان فقرا زیاد گردد و كارهای بزرگ انجام شود امری غریب در عالم به ظهور رسد و طاغی و یاغی اندك باشند و حال سلطان و رعایا نیكو باشد.

اگر اول نوروز به روز دوشنبه افتد: حال زنان و ملوكان نیكو گردد و حال عامه میانه بود و مردمان را كارها با منفعت باشد و فراوانی آب و نعمت و سیل و طغیان رودخانه باشد و حرب و جدال و فتنه و آشوب آشفتگی باشد و تابستان سرد و پر نم و باران باشد و زمستان سخت شود و سرمای بی وقت در پاییز رسد و باد و طوفان زیاد باشد و درد و بیماری و امراض بلغمی و رنج سینه و شكم زیاد گردد و حشرات زیاد شوند و بیماری زنان و كودكان بسیار و پنبه نیكو و غرق سفاین و كشتی ها باشد.

اگر اول نوروز به روز سه شنبه افتد: دلالت كند كه حال سلاطین پریشان باشد و حرب و جدال و خونریزی و كشتار بسیار و بلكه همه جانبه گردد و كارهای پادشاهان بسته و غیرقابل حل افتد و دل های ایشان پر غم باشد و نرخ حیوانات گران گردد و مردم را دخل و منفعت اندك باشد و فتنه ها و آشوب ها و شورش ها و طغیان های زیاد باشد و گرما و مرگ و میر و بیماری و دروغ و خیانت و حیله و خدعه و جاسوسی و ستم زیاد گردد و كهتران با مهتران و زیردستان با زبردستان به خصومت و ناهمواری آیند و فرزندان با پدران و مادران جفا كنند و از جانب مشرق بزرگ صاحب نامی تلف شود و باران های موسمی ببارد و خرابی های زیاد به بار آید و كشت كار خشك و تباه گردد و حال فقها نیكو بود.

اگر اول نوروز چهارشنبه باشد: دلالت كند كه در آن سال فتنه و آشوب زیاد باشد و ارسال مراسلات خصمانه و اعزام رسول و رسل تهدید آمیز بسیار افتد و نرخ های گران، اما جو و گندم و ارزن و ماش و باقلا و عدس و برنج و كنجد بسیار تحصیل شود و درد و اندیشه و وهم و بیماری زیاد باشد و درد سینه و گلو فراوان شود و بلاد طبرستان را آشوب و كودكان را بدحالی باشد و احتكار و قحطی و تنگی پدید آید و دل های مردم پرغم، و تشویق و ترس و بیم طبقات زیاد باشد و قراردادهای بدعاقبت امضا شود و حال مردمان میانه نامطلوب گردد.

اگر اول نوروز پنجشنبه باشد: دلیل بود بر آن كه در آن سال احوال اشراف و سادات و قضات و علما و متفكران نیكوگذر و مردم رغبت به دین داشته باشند و حال زنان و زیردستان خوش باشد و از دانشمندان به مقامات رسند و احوال رنگ فروشان و جواهریان و طلاگران نیكو باشد و مذاكرات صلحانه و مفید شود و میل مردم به تجمل و زینت گری و ظاهر آرایی باشد و حال كوهسار نشینان نیكوی و پنبه و كتاب خوب و نرخ های ارزان و نعمت بسیار و حال سلاطین به قوت باشد و زمستان از برف و سرما و میانه و تابستان باران های بجا بارد.

اگر اول نوروز جمعه باشد: حال علما و عباد و قضات و فضلا نیكو بود و حال سلاطین میانه و احوال مطربان و خودجنبانان و خوانندگان و عطاران و بزاران و جاهلان و کودکان و فروشندگان اجناس زنانه جمله نیکو باشد و غله خوب و حال سلطان میانه و مردم راغب به سرور گردند و تابستان گرم و زمستان سرد کشنده و بیماری بسیار باشد و اوقات مردم به بطالت و بیهوده گذرد.

]]>
دردناکترین عکسی که توو عمرم دیده بودم 2013-03-05T19:34:53+01:00 2013-03-05T19:34:53+01:00 tag:http://aminmanzare.mihanblog.com/post/464 amin rahsepar دردناکترین عکسی که توو عمرم دیده بودم خدایا این بلا رو سر هیشکی نیار... دردناکترین عکسی که توو عمرم دیده بودم 
خدایا این بلا رو سر هیشکی نیار...

دردناکترین عکسی که توو عمرم دیده بودم 
 
خدایا این بلا رو سر هیشکی نیار...

••٠٠••●Sharareh●••٠٠••
عکس
]]>
مواد غذایی و نوشیدنی های 200 کالری را بشناسید+عکس" 2013-03-03T20:42:35+01:00 2013-03-03T20:42:35+01:00 tag:http://aminmanzare.mihanblog.com/post/463 amin rahsepar مجموعه عکس های آموزنده ای توسط WiseGeek ارائه شده که انواع مختلف مواد غذایی و نوشیدنی هایی را که حاوی 200 کالری انرژی هستند، نشان می دهند. همه ی این مواد غذایی با 200 کالری انرژی در یک بشقاب کرفس ( 1425 گرم = 200 کالری ) برای دیدن بر روی ادامه مطلب کلیک کنید نظر یادتون نره مجموعه عکس های آموزنده ای توسط WiseGeek ارائه شده که انواع مختلف مواد غذایی و نوشیدنی هایی را که حاوی 200 کالری انرژی هستند، نشان می دهند. همه ی این مواد غذایی با 200 کالری انرژی در یک بشقاب

کرفس ( 1425 گرم = 200 کالری )


برای دیدن بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

نظر یادتون نره

]]>
چگونه همسرتان را دوباره عاشق کنید 2013-03-03T20:01:50+01:00 2013-03-03T20:01:50+01:00 tag:http://aminmanzare.mihanblog.com/post/462 amin rahsepar چگونه همسرتان را دوباره عاشق کنید خانم ها همیشه شکایت می کنند که با مردی بی احساس زندگی می کنند که هیچ درکی از ابراز عشق و محبت ندارد.اما چاره چیست؟ باید با چنین مردی چگونه رفتاری داشت آیا می توان امید داشت که احساسات در او زنده شود؟ اینها همه سؤالاتی است که سعی کرده ایم در این مطلب به آنها جواب دهیم.   «همسرم از لحاظ احساسی بسیار خاص است، اعتماد چندانی به عشق ندارد، وانمود می كند به ابرازاحساسات و عواطف، علاقه  چندانی ندارد و می گوید به این قبیل مزخرفات احتیاج

چگونه همسرتان را دوباره عاشق کنید

خانم ها همیشه شکایت می کنند که با مردی بی احساس زندگی می کنند که هیچ درکی از ابراز عشق و محبت ندارد.اما چاره چیست؟ باید با چنین مردی چگونه رفتاری داشت آیا می توان امید داشت که احساسات در او زنده شود؟ اینها همه سؤالاتی است که سعی کرده ایم در این مطلب به آنها جواب دهیم.

 

«همسرم از لحاظ احساسی بسیار خاص است، اعتماد چندانی به عشق ندارد، وانمود می كند به ابرازاحساسات و عواطف، علاقه  چندانی ندارد و می گوید به این قبیل مزخرفات احتیاجی نیست. هرگاه می خواهم راجع به احساساتش با اوصحبت كنم، همه چیز رابه مسخره می گیرد.» این جمله گلایه رایج خیلی از خانم هاست، آنها همیشه شکایت می کنند که با مردی بی احساس زندگی می کنند که هیچ درکی از ابراز عشق و محبت ندارد.اما چاره چیست؟ باید با چنین مردی چگونه رفتاری داشت آیا می توان امید داشت که احساسات در او زنده شود؟ اینها همه سؤالاتی است که سعی کرده ایم در این مطلب به آنها جواب دهیم.

 

چگونه همسرتان را دوباره عاشق کنید

 

می تواند احساساتی شود به شرطی که...

متاسفانه نمی توان گفت اگر به نامزد یا همسرتان عشق كافی بورزید، حتما او تغییر خواهد كرد البته این طور نیست كه عشق شما كوچك ترین تاثیری در این میان نداشته باشد. برخی اوقات مردها كمی از لحاظ عاطفی بازتر و پذیراتر می شوند، اما نه به اندازه ای كه برای موفقیت در رابطه كافی باشد. گاهی اوقات این فرآیند بسیار طول می كشد و در آن موقع شما چنان عصبانی هستید كه عشق همسرتان دیگر به دردتان نمی خورد. گاهی اوقات هم زمانی که او را ترك می كنید، به ناگهان عشقتان موثر واقع شده و باعث می شود تا بالاخره تغییر كند، اما شاید خیلی دیر شده باشد. تنها به یك شرط می توان به مردی كمك كرد، تا از لحاظ احساسی بازتر شود آن هم این است كه او نیز مایل باشد به خودش كمك كند. البته كه عشق شما می تواند روی زندگی یك مرد تاثیر بگذارد. عشق شما می تواند حمایت، امنیت، شوق و جراتی را كه به آن نیاز دارد تا با دنیای درونی احساساتش روبه رو شود را به او بدهد. اما باید خودش هم بخواهد، تنها در این موقع است كه می توانید كمكش كنید.

به نامزد یا همسرتان كتاب هایی هدیه بدهید كه توسط مردها وبرای مردهانوشته شده باشد

 

به تنهایی نمی توانید دست به کار شوید

یكی از بزرگ ترین اشتباه های زن ها این است كه بدون آنكه به اطلاع نامزد یا همسرشان برسانند، برای رابطه خودشان تصمیمی می گیرند و یك تنه برای اجرای آن دست و پا می زنند. ممكن است فكر كنید همسرتان نیاز دارد بیاموزد كه چگونه باید ارتباط خوبی برقرار كند یا آسیب پذیرتر باشد و با احساسات و عواطف خود تماس بیشتری داشته باشد، اما آنچه او فكرمی كند، مهم تر است. وقتی بدون آنکه به همسرتان بگویید، تصمیم می گیرید كه رابطه تان باید در چه سمت و سویی حركت كند، نه تنها برای او احترامی قائل نبوده اید، بلكه خود را آبستن یاس، سرخوردگی و دلشكستگی بزرگی كرده اید.

 

آیا مرد شما می خواهد از لحاظ عاطفی و احساسی باز شود؟

قدم اول:

به نامزد یا همسرتان توضیح دهید كه تصویر ذهنی تان از همسر و رابطه ایده آل چیست.در این رابطه دقیق باشید و با روشنی و وضوح كامل صحبت كنید و بپرسید كه آیا خود او فكر می كند، همسر ایده آلی است؟

 

قدم دوم:

از نامــزد یا همسرتان بخواهیــــد خواسته ها و ایده آل های خود را از یك رابطه ایده آل برایتان توضیح دهد. مراقب باشید از جانب او صحبت نكنید و بگذارید كه خودش نقطه نظراتش را توضیح دهد.

 

قدم سوم:

درباره اطلاعاتی كه در اختیارتان قرار می دهد، بیندیشید و به رفتارش دقت كنید تا ببینید كه آیا فقط صحبت می كند یا براستی نیز ویژگی هایی كه شما به دنبالش هستید را از خود نشان می دهد؟

 

نكته مهم: تنها به یك شرط می توان به مردی كمك كرد تا از لحاظ احساسی بازتر شود كه او نیز مایل باشد به خودش كمك كند. البته كه عشق شما می تواند روی زندگی یك مرد تاثیر بگذارد.

 

بگذارید مردها به او بگویند چه کند

به نامزد یا همسرتان كتاب هایی هدیه بدهید كه توسط مردها و برای مردها نوشته شده باشد. كتاب های زیادی خاص زنان نوشته شده است، اما كتاب هایی كه مختص مردان نوشته شده در مقایسه، بسیار ناچیز هستند، اما ظرف چند سال گذشته كتاب های فوق العاده ای نوشته شده  كه نظرات زیادی را ازدیدگاه مردها و درباره مردها ارائه می دهد. به یك كتابفروشی بروید و در قسمت مخصوص كتاب های روانشناسی بگردید. كتاب هایی را انتخاب كنید كه فكر می كنید، برای شوهرتان جالب تر است. بعد از آن كه كتاب ها را خواند، نظرش را جویا شوید، ببینید دوست دارد كدام بخش ها را شما نیز بخوانید تا بهتر او را درك كنید.

چگونه همسرتان را دوباره عاشق کنید

بدها و خوب ها در بهبود ارتباط

همه ما دوست داریم روز به روز رابطه مان را بهتر کنیم ولی گاهی بعضی از اشتباهات کوچک باعث ایجاد سوءتفاهم هایی می شود که رابطه را نه تنها بهتر نمی کند بلکه ما را از هم دور می کند، در اینجا برای شما یک چک لیست تهیه کرده ایم تا متوجه شوید کدام رفتارها می تواند رابطه شما را مستحکم تر کند و چه رفتاری به رابطه آسیب می زند.

]]>
شماره تلفن خونتون 2013-02-28T21:09:50+01:00 2013-02-28T21:09:50+01:00 tag:http://aminmanzare.mihanblog.com/post/461 amin rahsepar شماره تلفن خونتون پیدا کردن شماره تلفن خود با ماشین حساب!ابتدا یك ماشین حساب آماده كنید تا با هم پیش بریم.ماشین حساب موبایل هم میشه.۱.هفت رقم شماره ی تلفن خودتونو در نظربگیرید.۲.حالا سه رقم اول اونو وارد ماشین حساب كنید.یعنی اگر تلفن شما ۱۲۳۴۵۶۷ باشد ۱۲۳ تو ماشین حساب وارد كنید.۳.حالا این سه رقم را در ۸۰ ضرب كنید و حاصل رو با ۱ جمع كنید.۴.عدد به دست اومده رو در ۲۵۰ ضرب كنید.۵.حالا چهار رقم پایانی تلفن خود رو با عدد به دست اومده جمع كنید. یك بار دیگر چهار رقم پایانی شماره ی خودتون رو با اون جمع شماره تلفن خونتون

پیدا کردن شماره تلفن خود با ماشین حساب!

ابتدا یك ماشین حساب آماده كنید تا با هم پیش بریم.ماشین حساب موبایل هم میشه.

۱.هفت رقم شماره ی تلفن خودتونو در نظربگیرید.

۲.حالا سه رقم اول اونو وارد ماشین حساب كنید.یعنی اگر تلفن شما ۱۲۳۴۵۶۷ باشد ۱۲۳ تو ماشین حساب وارد كنید.

۳.حالا این سه رقم را در ۸۰ ضرب كنید و حاصل رو با ۱ جمع كنید.

۴.عدد به دست اومده رو در ۲۵۰ ضرب كنید.

۵.حالا چهار رقم پایانی تلفن خود رو با عدد به دست اومده جمع كنید. یك بار دیگر چهار رقم پایانی شماره ی خودتون رو با اون جمع كنید.

۶.عدد ۲۵۰ رو از حاصل به دست اومده كم كنید.

۷.حالا حاصل رو تقسیم بر ۲ كنید.

حالا این شماره براتون آشنا نیست؟ ما اینجور آدمایی هستیما :)

حتماامتحان کنید

نظرتونم حتما بگین ممنون

]]>
پسر بودن یعنی ... 2013-02-28T21:04:48+01:00 2013-02-28T21:04:48+01:00 tag:http://aminmanzare.mihanblog.com/post/460 amin rahsepar پسر بودن یعنی ...پسر بودن یعنی نافتو که بریدن روش 2 سال حبس هم بریدنپسر بودن یعنی فقط تا اخر دبستان بابا مامان پشت سرتن بعدش جامعه بزرگت میکنهپسر بودن یعنی فقط یه سال وقت داری که کنکور قبول نشیپسر بودن یعنی بعد 18 دیگه یا سربازی یا سربارپسر بودن یعنی استرس سربازی و حسرت درس خوندنه بدون استرسپسر بودن یعنی بعد بابا مرده خونه بودن سنم نمیشناسه یعنی چی؟؟ یعنی بابا نباشه نون باید بدی حالا 5 ساله باشی یا 50 سالهپسر بودن یعنی حفظ خواهر و مادر و همسرت از هر چی هیزیهپسر بودن یعنی آزادی که از ( آ ) اولش ت پسر بودن یعنی ...

پسر بودن یعنی نافتو که بریدن روش 2 سال حبس هم بریدن
پسر بودن یعنی فقط تا اخر دبستان بابا مامان پشت سرتن بعدش جامعه بزرگت میکنه
پسر بودن یعنی فقط یه سال وقت داری که کنکور قبول نشی
پسر بودن یعنی بعد 18 دیگه یا سربازی یا سربار
پسر بودن یعنی استرس سربازی و حسرت درس خوندنه بدون استرس
پسر بودن یعنی بعد بابا مرده خونه بودن سنم نمیشناسه یعنی چی؟؟ یعنی بابا نباشه نون باید بدی حالا 5 ساله باشی یا 50 ساله
پسر بودن یعنی حفظ خواهر و مادر و همسرت از هر چی هیزیه
پسر بودن یعنی آزادی که از ( آ ) اولش تا ( ی ) آخرش همش مسئولیته و حصار
پسر بودن یعنی جنگ که شد گوشت تنت سپر ناموسته
پسر بودن یعنی یه سگ دو زدن واسه یه لقمه نون که جلو زن و بچه کم نیاری
پسر بودن یعنی واسه عید لباس نخری که دخترت واسه خریده لباس هر چی دوست داره بخره
پسر بودن یعنی بی پول عاشق نشی
پسر بودن یعنی حرفایی که میمونه تو دل
پسر بودن یعنی " مرد که گریه نمیکنه "
پسر بودن یعنی همیشه بدهکار بودن به همه
پسر بودن یعنی بعد سربازی روز اول کلی تحویلت میگیرن روز دوم به چشه زالو نگات میکنن

]]>
بعد از خوردن غذا هفت کار را باید انجام ندهید 2013-02-24T21:16:52+01:00 2013-02-24T21:16:52+01:00 tag:http://aminmanzare.mihanblog.com/post/459 amin rahsepar بعد از خوردن غذا هفت کار را باید انجام ندهید۱- آب ننوشید : بلافاصله بعد از صرف غذا آب خوردن سبب رقیق شدن شیر معده می‌شود بنابراین بهتر است نیم ساعت قبل و بعد از غذا آب ننوشید.۲- سیگار نکشید : به طور کلی سیگار نکشید. اما سیگار کشیدن بعد از غذا گناه نابخشودنی به حساب می‌آید. سیگار محیط معده را اسیدی می‌کند افراد سیگاری نیم ساعت بعد از غذا سیگار بکشند.۳- میوه نخورید : از عادات بد ما میوه خوردن بعد از صرف غذاست. بهتر است نیم ساعت قبل و بعد از غذا میوه نخورید چون سبب نفخ معده

بعد از خوردن غذا هفت کار را باید انجام ندهید

بعد از خوردن غذا هفت کار را باید انجام ندهید

۱- آب ننوشید : بلافاصله بعد از صرف غذا آب خوردن سبب رقیق شدن شیر معده می‌شود بنابراین بهتر است نیم ساعت قبل و بعد از غذا آب ننوشید.

۲- سیگار نکشید : به طور کلی سیگار نکشید. اما سیگار کشیدن بعد از غذا گناه نابخشودنی به حساب می‌آید. سیگار محیط معده را اسیدی می‌کند افراد سیگاری نیم ساعت بعد از غذا سیگار بکشند.

۳- میوه نخورید : از عادات بد ما میوه خوردن بعد از صرف غذاست. بهتر است نیم ساعت قبل و بعد از غذا میوه نخورید چون سبب نفخ معده می‌شود البته میوه پخته اشکالی ندارد.

4- حمام نکنید : حداقل نیم ساعت فاصله قرار دهید به ویژه حمام داغ توصیه نمی‌شود زیرا در جریان خون در اطراف معده اختلال ایجاد می‌کند و بر هضم غذا اثر منفی می‌گذارد.

5- راه نروید : حداقل نیم یا یک ساعت بعد از صرف غذا پیاده روی طولانی نکنید تا هضم غذا بهتر صورت گیرد.

6- نخوابید : در مورد خوابیدن تأکید می‌شود که حداقل ۲ ساعت بعد از خوردن غذا انجام نشود بنابراین شام خوردن در آخر شب کار بسیار اشتباهی است.

7- چای ننوشید : در میهمانی‌‌ها هنوز غذا تمام نشده چای جلوی میهمان می‌گذاریم چای می‌تواند محیط معده را اسیدی کند و تأثیر منفی بر مواد معدنی معده بگذارد بعد از غذا مایعات باید با نیم ساعت تا یک ساعت فاصله مصرف شود.
 
 

]]>